přednášky, workshopy, semináře, kurzy a jiné akce

přednášky, workshopy, semináře, kurzy a jiné akce

Aktuálně

Atha Yoga - Lucie Formanová semináře

Vinyasa v Jurtě - kurz

Středy od 2.2.2022

18:30 -19:45

Vinyasa jóga v Jurtě v Lískovci u Frýdku – Místku.

 

Kurz Dechu

Jak dýchám tak žiji - kurz

Úterky od 8.2.2021  

17:00 – 18:00

Kurz, ve kterém se seznámíte se svým dechem. Povíme si o fyziologii dýchání, jak dech ovlivňuje naši psychiku a odolnost, jak s dechem pracovat dle moderních poznatků i z pohledu jógy, naučíte se dechová cvičení pro různé účely a trochu se i zahýbeme.

Asistence v józe - Atha yoga - Lucie Formanová

Základy Vinyasy

Pondělky od 7.3.2021

17:30 – 19:00

Kurz dynamické Vinyasa jógy od Základů. Pro ty, kteří by rádi s jógou začali i pro ty, kteří by osvěžili základní principy pozic.

Atha Yoga - Lucie Formanová semináře

Přednáška z cyklu Ájurvéda

11.2.2022 17:30 -20:00

Tentokrát na téma – Žena

 

Asistence v józe - Atha yoga - Lucie Formanová

Asistence v Józe

12.-13.2.2022

Specializovaný seminář (nejen) pro lektory jógy.

Jógový víkend - V rytmu života

25.3 – 27.3.2022 

Víkendový pobyt na téma Dechu a rytmu v životě. Jak je využít pro uvolněné plynutí životem.

Atha Yoga - Lucie Formanová jóga víkendy

Joy Ride - prodloužený víkend 3v1

31.3. – 3.4.2022

Prodloužený víkend 3v1. Jivamukti, restorative, Vinyasa, mantry, sdílení, skvělé vege jídlo a uvolnění do radosti.. s Naďou Brzobohatou a Míšou Mazuchovou (Jivamukti) a mou maličkostí.

Umění jógového dotyku - Jógovna, Praha

30.4.-1.5.2022

Víkendový Seminář věnovaný podrobnému pohledu na způsoby jak bezpečně a efektivně asistovat v základních a méně pokročilých ásanách je vhodný především pro ty, kdo jógu učí nebo o tom uvažují. Probereme základní pravidla asistencí a poté se na jednotlivé pozice podíváme zblízka a ukážeme si a vyzkoušíme různé varianty asistencí. 

Body Transform

Perspiciatis unde omnis iste natus sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem.

ATHA YOGA

Jóga o Vás a pro Vás

   Jmenuji se Lucie Formanová a provozuji malé studio Atha Yoga v samém srdci Ostravy. Vedu zde kurzy základů dynamické Vinyasa jógy, kurzy věnované dechu a dechovým technikám, otevřené lekce dynamické Vinyasa jógy i lekce poklidnější Hatha jógy. Pořádám přednášky o Jógové filosofii, semináře a workshopy s různými lektory na témata týkající se sebe-rozvoje a oblasti zdraví – jak fyzického tak duševního.

Otevřené lekce se mnou jsou různorodé jak náročností, tak obsahem. Vždy ale zpíváme mantry, cvičíme ásány (pozice) v různém tempu (dle aktuálního typu lekce a jejich účastníků), zabýváme se dechem a dechovými technikami a na závěr relaxujeme. Někdy na lekci povídáme o Józe, případně zařadíme krátkou meditaci. Při vedení lekcí kladu velký důraz na práci s dechem a bezpečné provedení pozic. Na svých lekcích nepředcvičuji. Pokud je potřeba tak cvičícím asistuji. Jóga jako tradiční učení je nauka o duši a tak mým cílem je vytvořit Vám na lekci takový prostor, kde se můžete v klidu a soustředěně věnovat poznávání a objevování Sebe sama.

otevřené lekce dynamické i poklidnější jógy

kurzy dynamické Jógy od základů

kurz Poznávání dechu

specializované semináře a worshopy

individuální konzultace a lekce

meditace, relaxace, mantry

Atha Yoga - Office

Reference

Lucka je skvela ucitelka – zkusena, profesionalni, inspirativni, zaroven uzasne mila i lidska. Jeji lekce mohu s prehledem doporucit, jsou napadite, naplnene citem pro detail a zamerene na spravnou techniku provedeni asan. Na sve si prijdou jak uplni zacatecnici, tak pokrocili jogovi nadsenci

Martin Tomeš

Lektor jógy a učitel ZUŠ

Seminář „Úvod do jógové filosofie“ byl skvělý. Tři hodiny uběhly jako voda, spoustu informacích jsem si připomněla, zároveň jsem dostala informace nové. Lucka ví o čem mluví a její znalosti jsou opravdu hluboké. Krásně se poslouchá. Hra na harmonium a zpěv manter v průběhu semináře byla krásná třešníčka na dortu. Děkuji Luci

Kateřina Polomská

Lektorka jógy

Lucie prezentuje yogu přesně v takové podobě jakou jsem hledal. Pro mě ideální poměr dechu, relaxace, asan, spirituality a dynamiky. Lucie ráda vysvětlí, že yoga není „cvičení“. Často povykládá o významech všeho co děláme. Všem kdo si kdy mysleli, že yoga je pomalá a nudná a „tohle není pro mě“ doporučuji, přijďte a vyzkoušejte. Nemá smysl o yoze mluvit, jediný způsob který funguje, je ji praktikovat. Z lekce odejdete fyzicky unavení a zároveň plní energie a dobré nálady. Tak jako já. Díky Lucko!

Adam Martynek

Lektor jógy

Seminář „asistence v jógových asánách“ byl skvělý! Od přátelské atmosféry počínaje po opravdu důsledné procvičení velkého množství asistencí konče. U Lucky jsem na semináři byla poprvé, ale zdaleka ne naposledy! Už jen kvůli tomu zpěvu manter spolu s harmoniem se tam určitě vrátím…Luci ještě jednou díky moc

Veronika Němcová

Lektorka jógy

Lucčiny lekce jógy v sobě nesou krásné propojení dechu a pohybu, praxi doplněnou o předávání filozofie, relaxaci a uvolnění střídající sílu, chantování prastarých manter a jemné, ale rozhodné asistence v pozicích. Nikdy jí nechybí úsměv na rtech, milé slovo či dobrá rada. Skvělá učitelka do začátků i pro zkušené praktikanty.

 

Markéte Sasínová

praktikant

S Luckou jsem absolvovala kurz Umeni jogoveho doteku, tento kurz byl jedinecny tim, ze Lucka predava sve znalosti bez nasili a lidsky vysvetluje to co ma zazite. Nenuti Vas menit svuj postoj nebo nazor,coz se mi velmi libi. Cely kurz byl pro mne vice nez prinosny jak na asistenci tak i na nove poznatky o asanach a duchovni strance. Nebojim se rict,ze Lucka je velmi dobry ucitel. Verim ze jeji lekce jsou stejne obohacujici tak jako tento seminar a nebyt tak daleko, rozhodne bych jeji lekce zaradila do sveho zivota

 

Tereza Andrlová

Lektorka jógy

Jsem připraven/a začít! 

Věci se nedějí náhodou. A to že právě teď čtete tyto řádky znamená, že jste tady správně a jste připravení nastartovat změnu. Jógová praxe Vám bude průvodcem.